Bunu – Major League Soccer – İspanya Ligi ile karşılaştırmaya değmez.

Bunu – Major League Soccer – İspanya Ligi ile karşılaştırmaya değmez.

Bir nokta olarak, Windows Defender’ın kendisi bizi herhangi bir tehditten korumak için çok iyi bir araç olduğundan, orijinal Windows 10 kullanmamız durumunda antivirüs uygulamasına gerek olmadığını açıklığa kavuşturuyoruz. Her durumda, bilgisayarımızın derinlemesine bir analizini yapmak istememiz durumunda Malwarebytes’i kullanmak kötü bir fikir değildir.

Zoom’un harika erişilebilirliği, ilginç özellikleri ve şu anda yaşadığımız durum, şirketin büyük fayda görmesini sağladı. Ve bu platform, video konferans açısından en popüler platformlardan biri. Çok sayıda insanla video görüşmesi yapma imkanı ve yüksek kişiselleştirmesi, Zoom’u büyük bir başarıya dönüştürdü. Ancak, devam eden güvenlik endişeleri bu başarıyı lekeliyor. Bu durumda, dünyanın her yerinden bilgisayar korsanlarının kullanıcının bilgilerini almak için gönderdiği davetlerden bahsediyoruz. 

Antonio Vallejo Taslimi

Siber güvenlik firması Abormal Security, bilgisayar korsanlarının mevcut uygulamalarından birinin kötü niyetli bir web sitesine bağlantı içeren e-postalar göndermek olduğunu garanti etti. Saldırganlar, Covid-19 nedeniyle karantina durumunda tele çalışmadaki patlamadan yararlanarak, bu tür araçları kullanıcılardan bilgi çalmak için kullanıyor. Bu tür bildirimler ana bilgisayarın altına gelir: “zoom-emergency.myftp.org”. Güvenlik şirketi, bu saldırının 50.000’den fazla e-postaya sızmayı başardığını iddia ediyor. 

Zoom’da son zamanlarda ortaya çıkan güvenlik sorunları nedeniyle kullanımını önermiyoruz, Google Hangouts, Microsoft Teams, Skype ve hatta casinoslot 68 Discord gibi başka harika alternatifler de var. Şu anda hizmetin 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı var ve bilgisayar korsanları ve her türlü kötü niyetli içeriği enjekte etmeye istekli diğerleri için mükemmel bir hedef.

Bilim adamları, uçak gemisi USS Theodore Roosevelt’teki COVID-19 koronavirüs salgınını yakından izliyor. Salgın, genç ve sağlıklı insanlarla dolu kapalı bir ortamda, sağlık otoritelerinin genel sivil nüfus arasında beklemeyeceği alışılmadık derecede yüksek sayıda asemptomatik vaka üretmiştir. Araştırmacılar, denizcilerin ilerlemesini izlemenin, hastalığın nasıl yayıldığını öğrenmelerine yardımcı olabileceğine inanıyor.

USS Theodore Roosevelt, ABD Pasifik Filosuna atanan Nimitz sınıfı bir uçak gemisidir. 22 Mart’ta ilk Denizci pozitif test ettiğinde ve vaka sayısı hızla arttığında salgın başladı. O zamandan beri, Roosevelt mürettebatının 777 üyesi, yaklaşık 5.000 kişilik toplam nüfustan virüs için pozitif test yaptı. Mürettebatın bir üyesi öldü.

Roosevelt’teki testler, epidemiyologları şaşırtan detayları ortaya çıkardı. Pozitif, çoğunlukla sağlıklı genç erkek ve 30 yaşın altındaki kadınların yarısının asemptomatik olduğu, yani semptomlarının olmadığı gösterilmiştir.

İspanyol kadın futbol takımı, Losada ve Sonia’nın golleriyle Portekiz’e karşı (2-0) net bir galibiyetle Euro 2017 elemelerinde neden grubunun lideri olduğunu gösterdi.

VERİ SAYFASI

İspanya-Portekiz

ispanya

2-0

Portekiz

ispanya

Gallant; Melanie (Landa, ö. 46), Ruth, Torrejón, Paredes; Virginia, Alexia, Losada; Sampedro, Sonia (Garcia, m. 79) ve Hermoso (María Paz, m. 58).

Portekiz

Morais; Fidalgo, Rebelo, Costa, Inés Silva (Da Costa, m. 46); Dolores Silva, Marques; Borges, Nieto, Jéssica Silva (Suzanne Pires, m. 82); ve Mendes (Edite Fernandes, m. 86).

Hedefler

1-0. m.8: Losada. 2-0. m. 25: Sonia.

Hakem

Simona Ghisletta (SUI).

Olaylar

Nuevo Vivero stadında 6.000 seyirci önünde oynanan Avrupa Bayanlar Eleme aşaması maçı.

Üçte üçü galibiyetle masaya liderlik eden İspanyollar, maçın başından itibaren ciddi ve tutarlı bir oyunla çok iyi bir imaj sundu ve sadece ikinci yarının ilk barlarında idiler. lusas oyunu tarafından uzaklaştırıldı.

İspanyol takımı geçen hafta İrlanda’da galip gelen aynı takımla çıktı, kişisel nedenlerden ötürü konsantrasyonu bırakan Marta Corredera’nın onbirde Sonia Bermúdez ile yer değiştirmesi dışında.

Topa dokunma ve rakip sahayı tehlikeye atma konusunda kriterlerdeki farklılıklar maç boyunca yansıdı. İspanya, Alexia aracılığıyla 4. dakikada ilk golünü atarken, Portekiz 50. dakikaya kadar gol atamadı.

Maç boyunca İspanyollar, Portekizlilerden sadece biri için 10 kez kaleye şut attı ve Vilda’nın oyuncuları 60 kez hücumda bulunurken, Portekizliler yalnızca yirmiden fazla durumda başarılı oldu.

İlk andan itibaren Portekiz, oyunun ağırlığını rakibine bıraktı ve bu da İspanya’nın özellikle Bermúdez ve Amanda Sampedro’nun derinliği sayesinde birçok tehlikeli oyunu bir araya getirmesine izin verdi.

Oyunun başlangıcındaki birçok derin paslardan birinde Virginia Torrecilla, Vicky Losada’yı buldu ve Arsenal orta saha oyuncusu, Patricia Morais tarafından savunulan kalenin sol köşesine doğru geçti.

İspanya golüne rağmen, maç aynı parametreler, yerel takımın hakimiyeti ve baskısı altında devam etti ve Portekiz takımının en zayıfı olan Portekiz’in arkası, fırtınayı elinden geldiğince atlattı.

İspanyol takımı Losada, Torrecilla ve Alexia Putellas’ın sopası altında oyunun efendisi ve efendisi olmaya devam etti ve bir kez daha “topçu” oyuncu üst direğe düşen bir şutla kaleye çıktı.

Bandın onuncu geçişinde Putellas, sol kanatta bulunan Sonia Bermúdez ile bağlantı kurdu ve kesildikten sonra topu sol direğe geçti.

Yataktan atılan gol, maçı 23. dakikada rayına soktu, ancak yarım saatte tahtaya kafa vuran Ruth Garcia ve Morais’in yakaladığı şutla Alexia Putellas maçı sona ermeden kapatmaya çalıştı. ilk yarı.

İkinci yarı her iki takımda da değişikliklerle başladı. Landa, İspanyol takımında Melanie’nin yerini aldı ve Da Costa, Inés Silva için sahaya çıktı.

Birkaç dakikalık golün ardından Portekiz, on dakikalık bir akışkanlığa sahipti, bu da dakikalar sonra Portekiz’in örgülü iyi bir oyunda gol bulamayan Carolina Mendes aracılığıyla golü bitirmelerine izin verdi.

Oradan, İspanya rakiplerinin çıkışına basarak, topları kurtararak ve tehlikeli oyunlar örerek oyunu yönetmek için geri döndü.

Maçın en iyisi olan Torrecilla birçok boşluk buldu ve derinlemesine gerçek bir pas repertuvarı verdi.

İspanya, rakibinin birkaç tehlikeli durumu birbirine bağlamasına izin vermesine rağmen, maça hakim olmaya devam etti.

Losada ve Sonia geceyi kontrolsüz ve kaleye şutlar ile Portekiz savunmasına götürdüler, Sampedro da katıldı, ancak Portekizli kaleci tekrar gösterdi.

Da Costa’dan bir vuruş, Portekiz’in Vilda’nın zehirli öğrenci oyununa verdiği tek cevaptı. Hermoso’nun yerine geçen Paz, Morais’in durdurduğu golle cevap verdi.

Villa, San Juan’da EFE ile yaptığı röportajda “Harika bir geleceği olan genç bir grup,” diye ekledi. Karayip adasında futbolu “itmek” için 11 Aralık’ta takımıyla Porto Riko milli takımına karşı hazırlık maçında oynayacak olan Villa, iyi durumda olduğunu ve gelecekte her olasılığa açık olduğunu söyledi. .

New York ile ilk sezonunu 18 golle tamamlayan 33 yaşındaki İspanyol forvet, “New York City FC ile kontratımda iki yılım kaldı ve sonra göreceğiz” dedi. Ancak takımının ABD şampiyonasının eleme aşamasına geçme hedefine ulaşamadığına pişman olmasına rağmen.

Bu günlerde Porto Riko’da Karayip takımına karşı takımının maçını tanıtan Villa, kimileri bilmese de ABD Ligi Major League Soccer’ın “çok rekabetçi” olduğunu ve teslim olmak istiyorsa tamamen elden geçirilmesi gerektiğini söyledi. .

ABD şampiyonasının her yıl güçlü bir şekilde büyüdüğü İspanyol uluslararası, “Bunu – Major League Soccer – İspanya Ligi ile karşılaştırmaya değmez. Aradaki fark ‘play-off’ formatında – eleme -” dedi.

Sporting, Zaragoza, Valencia, Barcelona ve Atlético de Madrid’de bunca yıldır oynadığı İspanya Ligi’ne gelince, şu anda “Barcelona yukarıda” dedi, ancak maçın sonuna kadar çok şey kaldığını söyledi. şampiyonluk.

Villa, Real Madrid ve Barcelona’nın İspanya şampiyonasında genellikle sergilediği üstünlüğün, son yıllarda Diego Pablo “Cholo” Simeone’nin koçluğunu yaptığı Atlético de Madrid’in şiddetli tahribatı ile değiştiğini vurguladı.

Villa, iki ‘büyüklerin’ üstünlüğü hakkında, “İspanya şampiyonası uğruna, seçkinler arasında daha fazla takım olmasını istiyorum,” dedi.

Forvet, 2010-2013 yılları arasında üç sezon oynadığı Barcelona’ya atıfta bulundu ve kısmen Brezilyalı Neymar da Silva’nın oluşturduğu “trident” sayesinde çok iyi oynadığını belirtti. Uruguaylı Luis Suárez ve Arjantinli Lionel Messi.

Villa, dünya futbolunun seçkinleri arasında tercihlerinin ilk sıralarında kimin olduğu sorulduğunda tereddüt etmeden “Messi dünyanın en iyisidir” dedi.

İspanyol forvet tereddüt etmeden “Hiç şüphe yok. Yaptığı şeyden ve onun antrenman yaptığını görmesinden dolayı,” dedi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hediyesine geri döndüğünde, önümüzdeki Mart ayında başlayacak sezonda New York City FC ile iyi bir kampanya yapmaya odaklandığını belirtti. Villa, ailesinin gökdelenler şehrine uyum sağlaması nedeniyle mutlu olduğunu ve New York’ta yaşamanın büyük bir fırsat olduğunu vurguladı. 

Main Menu