Finalde Athletic’a karşı gollere mal olan hatalar da vardı ve bu nedenle bir unvan

Finalde Athletic’a karşı gollere mal olan hatalar da vardı ve bu nedenle bir unvan

Hedefin üçüncü boşluğu Iñaki Peña ile değiştirilir. Geleceğin Barça kalecilerinden biri olarak anılıyor. Kendinden çok emin, kulüpte ona çok inanıyorlar.

Olot’ta muhtaçların yası. Barça B, La Garrotxa takımındaki pozitifler nedeniyle ertelenen ve 25 Ekim’de oynanacak maçı yakaladı. Yan kuruluş, Nàstic’teki ilk maçında kazanarak geldi ve işler farklı görüldü. Sadece bir ay sonra, García Pimienta’nın adamları bir daha gol atamadılar ve beş maçta sadece iki sayı ekleyen bir takım olan grubun alt kısmına karşı dinamikleri değiştirmesi gerekiyor.

08:22 tarihinde 11/25/2020 CET

Alman Bona @kafadergisi

Altı oyuncu sakatlandı ve Kiev’e giden Iñaki Peña, Mingueza ve Konrad da orada olmayacak. Alicante oyuncusu, ister Arnau Tenas, ister birinci takım dinamikleri, ister Lazar Carevic olsun önceki dört maçı oynadıktan sonra ‘Pimi’nin kimin golü seçtiğini görmek ilginç olacak. Koç, kaybedilen golü ararken özellikle hücum tarafını sallayabilir ve Arnavutluk’la başarılı olan Kral Manaj’ı takdim edebilir. Collado henüz başlamadı, ancak birkaç dakikası olabilirken, tiksindirici genç Ilias Akhomach olabilir.

Devamsızlıklar ile işaretlendi

“Oyuncuların buna gerçekten inanması için çok önemli olacak bir zafere ulaşmak istiyoruz,” dedi bir Garcia Pimienta, Olot’un “önceki ziyaretlerimizde bunu bizim için zorlaştırdığını”, geçen sezona karşı 1-0 ve bir beraberlik (1-1) iki yapar. Çatışma, önceki sezon kiralık olarak oynadığı yere dönen Arnau Comas için özel olacak. Raúl Garrido’s Olot’un da beşe kadar eksikleri var.

Oriol Busquets, minimum bir ay devamsızlık

Oriol Busquets üzerinde yapılan testler, yan kuruluşun orta saha oyuncusunun sol bacağındaki biseps femorisinde bir yaralanma olduğunu ortaya çıkardı. Herhangi bir mola belirtilmemesine rağmen, Sant Feliu de Guíxols’tan gelen en iyi durumlarda bir ay kuru havuzda kalacak, bu da sonraki maçlar karşısında Garcia Pimienta’nın adamları için başka bir mantıklı yokluk anlamına geliyor.

Dramatik: Barça B, Segunda B’nin en düşük ikinci takımı

L’Hospitalet’teki kazadan yarım saat sonra Busquets yaralandı, bu yenilgiye ek olarak (2-0) bu sezon servetini terk eden bir takım için yeni bir mağlubiyete yol açtı. Yokluğu Solano, Igor, Sarsanedas, Ilaix Moriba ve Hiroki Abe’nin yokluğuna katılır. ‘Busi’, yan kuruluşun şimdiye kadar oynadığı dört lig maçında bir başlangıçtı.

Olası on bir

Olot: Batalla, Soler, Alan Baró, Barnils, Escoruela, Blázquez, Vivi, Eloi, Kilian, Salinas ve Juan Delgado.

Barça B: Arnau Tenas; Álvaro, Comas, Ramos Mingo, Balde; Jandro, Lucas, Nico; İlias, Nils ve Rey Manaj.

Hakem: Muñoz Pérez (Valencian).

Barutsuz bir Barça B hala uçmaya devam etmiyor

Collado’nun uzun zamandır beklenen dönüşü daha yakın

Belediye. 16:30 (Barça TV)

En iyi saldırı, iyi bir savunmadır. Bu cümleyi pek çok kez duyduk ve şimdi Fútbol Club Barcelona’nın yaşadığı mevcut durumu mükemmel bir şekilde açıklıyoruz. Ve olumlu tarafta değil. Barça savunmada çok acı çekiyor. Çok fazla. Her takım Ter Stegen’in kalesini delebilir. Ve Alman muhteşem performanslarda rol aldı. Hatırlarsak, Barcelona’nın Ter Stegen ile sopa altında oynadığı neredeyse tüm oyunlarda önemli bir durağı vurgulayabiliriz. Ve az değiller. Koeman bunun farkında. Düzeltmeye çalışıyor. Her şeyi denedi ama Barça şimdilik anahtarı bulamadı.

01/19/2021

10: 44’te CET

Albert Rogé @kafadergisi

Yaz pazarında Barça Sergiño Dest’e katıldı ve Ronald Araujo’yu tanıttı. Her ikisi de Gerard Piqué ve Clement Lenglet ile arka eksende sabitlenmiş olarak devam eden bir savunmayı güçlendirmek amacıyla. Solda, Jordi Alba, sezon boyunca Mingueza görünürken, kalıcı bir fikstür oldu ve olmaya devam ediyor. Barça B oyuncusu birkaç kez birinci takıma terfi etmiş ve çok doğru performanslar sergilemiştir ancak Piqué’nin gölgesi çok yüksektir. Wanda Metropolitano’daki sakatlığından sonra, birçok kişi Lenglet’in bir adım önünde olmasını bekliyordu, ancak Fransız bu duruma ayak uyduramadı ve Barça, Piqué’nin liderliğini kaçırdı. Bu rol, Ronald Araujo tarafından oynanıyor ve gerçek sergiler düzenlemesine rağmen, gençliği hala büyük olaylarda tecrübeli bir lider olmasına izin vermiyor. 

SPORT’ta, Barça’nın savunma kırılganlığının doğru mu yoksa sadece bir his mi olduğunu görmek için bu sezon kabul ettiği golü golü analiz etmek istedik. Barça, LaLiga Santander’de 17 gol yedi. Bunlardan ikisi penaltı noktasından geldi. Birincisi, Kolezyum’da Katalanların yenilgisine neden olan Getafe’ye ve klasikte Real Madrid’e karşı ikinci, Sergio Ramos’un eseri. Bir köşe vuruşunun ardından Koeman’ın adamları lig şampiyonasında şimdiye kadar dört gol yediler, ancak Barça’nın rakibinin her setinden muzdarip olduğu doğru bir his. Ve rakipler bundan yararlanır.

BİREYSEL HATALAR

Dest kızgınlıklarına içerledi

Andorra de Piqué, antrenör olarak Eder Sarabia ile anlaştı

Diğer hedeflerden bireysel hatalar öne çıkıyor. Koeman’ın birkaç kez şikayet ettiği o büyük sorun. İlk işleyen, Vitoria’da Alavés’e karşı Neto idi. Brezilyalı kaleci Piqué ile anlaşamadı ve bu Barça takımına iki puana mal oldu. İkincisi, Wanda goldbets.top Metropolitano’daki Ter Stegen’dendi. Alman, sahanın ortasına çıktı ve bu da maçın tek golüne neden oldu. Bir sonraki maçta Lenglet, Cádiz’e karşı bir hata yaparak hem yerel zafere hem de Eibar’a karşı bir hata yapan ve Kike’nin golüne giden Ronald Araujo oldu. Şampiyonluk mücadelesinde Barça’nın Atlético de Madrid’den uzaklaşmasına neden olan bitmeyen bireysel hatalar. Katalanlar, sezon sonunda tüm şampiyonluklar için mücadele etmek istiyorlarsa savunmada gelişmeleri gerektiğinin farkında. Finalde Athletic’a karşı gollere mal olan ve dolayısıyla bir unvana mal olan hatalar da vardı. Koeman anahtarı bulursa, ekip onu takdir edecektir.

Bu sezon başlangıcında Barça B’nin hücum sayıları dramatik. Garcia Pimienta’nın adamları dört maçta sadece bir gol atmayı başardılar, merkez savunma oyuncusu Arnau Comas’ın açılış gününde Nàstic’e karşı üç puan verdi. Daha sonra, takım evde Prat (0-0) ve Andorra (1-0) ve L’Hospitalet (2-0) karşısında boş bırakıldı.

23.11.2020

24.11.2020 tarihinde 21:06 CET

Alman Bona @kafadergisi

İkinci B’yi oluşturan 102’den sadece bir takım, oynadığı beş maçın ardından G.1-A’dan Coruxo adlı tek bir gol atamadı. Ve Barça B ile aynı durumda, yani sadece bir gol attıklarında, üç takım daha buluyoruz: G.2-A’dan Leioa (ayrıca oynanan dört maçta) ve Peña Deportiva ve Atlético Levante, G.3-B, ikisi de beş maç oynadı.

Oriol Busquets için Testler

Öte yandan, sol uyluğun diz arkasındaki delinme nedeniyle L’Hospi’ye değişiklik talebinde bulunan ve çeşitli tıbbi testlerden geçen Oriol Busquets’in yaralanmasının boyutunu bilmek için bekliyoruz.

Barutsuz bir Barça B hala yukarı çıkmıyor

Oriol Busquets’in kaybı ne kadar az olursa olsun, Olot’ta Çarşamba günü saat 16: 30’da çatışmaya mantıksal olarak katılamayacak ve oynayan Alejandro Balde ve Gustavo Maia’nın çoktan ayrıldığı geniş bir kayıp listesine eklenecek. takımda kalan ancak La Garrotxa’ya karşı dakikaları olacak olan L’Hospitalet ve Álex Collado’ya karşı.

Konrad, ABD ile çıkış yapmaktan L’Hospitalet’teki yan kuruluşunu güçlendirmeye kadar

Garcia Pimienta, Gustavo Maia ve Alejandro Balde’yi kurtarır

Solano, Igor, Sarsanedas, Ilaix ve Hiroki hala dışarıda olurken, Pazar günü bir kargaşa nedeniyle oynamayan Rey Manaj ise Girona takımında koronavirüs vakaları nedeniyle ertelenen maça hazır olacak.

Ilaix Moriba kutluyor. Bu 19 Ocak Salı günü yaşlanacak ve her şey bu hafta Barça ilk takımı ile ilk kez sahneye çıkmak için herkesin isteyebileceği en iyi hediyeyi alacağını gösteriyor. Barça ekibi Perşembe günü Copa del Rey’in 32. turunda Cornellà ile karşılaşacak ve genç kadro dakikaların keyfini çıkarabilecek tüm sayılara sahip. Ilaix, kulübe yaptığı açıklamada Can Barça’da büyümeye devam etme arzusunu ve coşkusunu gösteriyor.

19 Ocak 2021, 13:54 CET

Sergi Graell

Konular

Ilaix Moriba

Uzun zamandır dinamikler içindeydi, en iyi futbolcularla birlikte antrenman yapıyor ve gelişiyor, bu yüzden onu paha biçilmez bir öğrenme olarak değerlendiriyor: "İlk takıma katılabilmek benim için bir onurdur. Onlarla birlikte olduğum her zaman heyecan verici, her gün yeni. Oyun alanına giden bir çocuğa benziyorum. Hep hepsinden öğrenmeye çalışıyorum"yorum yaptı.

Ilaix Moriba kimdir?

Bu anlamda, bir orta saha oyuncusu olarak takım arkadaşlarından birinden öğrendiği şeye kısmen teşekkürler, oynamaya başlamaya kendini hazır hissediyor: "Herkes Barça felsefesine sahip olamaz. Sergio’dan öğrenmek harika", dedi.

Kulüp için sürekliliği esastır, taş ocağında geçirdiği yıllar boyunca fazlasıyla kanıtladığı niteliklerine güvenir ve Ilaix harika bir şey yapma arzusunu paylaşır: "İşle her şeyin yoluna gireceğini biliyorum. Uzun yıllar burada olmayı ve en iyisinden öğrenmeyi umuyorum".

Main Menu